Prezentacja RB12

formula one

Oprócz rzucających się w oczy matowych barw ujawnionych w ubiegłym tygodniu w Londynie, całkowicie nowy RB12 posiada szereg usprawnień wprowadzonych w oparciu o wnioski wyciągnięte z sezonu 2015.

 
Wypowiadając się na temat nowego samochodu i przyszłego sezonu, szef zespołu, Christian Horner, stwierdził: „Oczywiście podjęta późno w zeszłym roku decyzja w sprawie silnika była wyzwaniem, ale w odpowiednim czasie znaleźliśmy rozwiązanie i cały zespół pracował bardzo ciężko, aby nadrobić straty w czasie zimy. Dlatego liczymy na wykorzystanie znacznego postępu, jakiego dokonaliśmy w drugiej połowie 2015 r., i przeniesienie tego impulsu na początkowe wyścigi tego sezonu.
 
„Mam nadzieję, że w tym sezonie dokonamy rzeczywiście postępu w stosunku do zeszłego roku; że przyłożymy się do pracy i naprawdę ulepszymy ten pojazd i uzyskamy lepsze osiągi zespołu napędowego, co pozwoli nam zbliżyć się do niektórych z naszych bezpośrednich rywali.”
Mówiąc o konstrukcji RB12, Dyrektor Techniczny, Adrian Newey dodał: „Często zadawane jest mi pytanie, z którego obszaru w tym samochodzie jestem najbardziej zadowolony, ale biorąc pod uwagę obecnie obowiązujące stabilne przepisy trudno jest znaleźć jakiekolwiek nowe istotne obszary rozwoju. Dlatego tym, na czym naprawdę staraliśmy się skoncentrować, było uzyskanie spójnego pakietu obejmującego wszystkie elementy – zawieszenie, dynamikę podwozia, aerodynamikę – aby harmonijnie ze sobą współpracowały. Myślę, że udało nam się wykorzystać doświadczenia z zeszłego roku; ze wszystkich naszych symulacji wynika, że w tym sezonie podwozie powinno być mocne.”
 
Główny Projektant, Rob Marschall, dodał: „Myśląc o RB12 jesteśmy przekonani, że sporo zyskaliśmy, ale testy w tunelu aerodynamicznym sprawiają nam trudności, a dane CFD, które uzyskujemy, to nasze dane i jeśli nie można poznać danych innych zespołów, nie wiadomo, gdzie jesteśmy. Cieszymy się, że z naszego punktu widzenia idziemy w dobrym kierunku, ale nie będziemy wiedzieć wszystkiego przed wyścigami w Melbourne. Jeśli chodzi o ten samochód, mam nadzieję, że możemy wygrać klika wyścigów. To stwierdzenie może wydawać się zbyt optymistyczne biorąc pod uwagę zeszły rok, na początku którego mieliśmy trudności, ale mam nadzieję, że w tym roku uzyskamy lepsze osiągi i trochę wyrównamy szanse.”
 
Komentując dalsze prace symulacyjne z RB12, Dan Fallows, szef ds. aerodynamiki, powiedział: „Na razie rezultaty testów w tunelu aerodynamicznym i CFD są zachęcające. Zadaniem każdego członka zespołu jest zrozumienie pojazdu, który mieliśmy w ubiegłym roku, ale również określenie wyzwań, które przed nami stanęły, i rzeczywiste skoncentrowanie się na nich i myślę, że zrobiliśmy duże postępy.
 
„Liczę na to, że RB12 będzie kontynuował osiągnięcia, uzyskane przez RB11. Oczywiście nie osiągnęliśmy wyników, na jakie liczyliśmy, ale wszyscy wiedzieliśmy, że mamy dobre podstawy w samochodzie, w podwoziu, i chciałbym, żeby nadal tak było. Ponadto naprawdę liczę, że pojazd ten zapewnia nam dobre podstawy do wszelkich ulepszeń wprowadzanych w zespole napędowym, począwszy od aero itd.”
 
Pierre Waché, Główny inżynier ds. osiągów, dodał: „Zadowolenie z rezultatów w tunelu aerodynamicznym to zbyt wiele powiedziane – nigdy nie jesteśmy zadowoleni. Jest to proces ciągłego rozwoju, a my nie dążymy do osiągnięcia konkretnych danych bezwzględnych, ale lepszych w stosunku do innych. Postęp jest znaczący i zobaczymy, czy to wystarczy.”
 
Myśląc o nowym sezonie, Paul Monaghan, Główny Inżynier ds. budowy pojazdów, stwierdził: „Jakie nadzieje wiążę z RB12? Myślę, że musimy skupić się na tym, by zapewnić, że do Australii pojedziemy w najlepszej formie, w jakiej możemy być, dobrze przygotowani, a następnie jak najwięcej wycisnąć z naszego pojazdu podczas każdego wyścigu i uzyskać pozycję, z której możemy walczyć o podium lub wykorzystywać wszystko, co dzieje się wokół nas.”
formula one

Więcej na www.teamtotal.pl i www.teamtotalpro.pl

X

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz stosowanie plików cookies (tzw. ciasteczka) i innych technologii w celach statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby uzyskać więcej inofrmacji.