Serwis płynów hamulcowych

Okres żywotności płynów hamulcowych jest ograniczony nie tylko ze względu na absorpcję wody, lecz również ze względu na to, że z czasem pogorszeniu ulegają własności dodatków hamujących korozję i środków stabilizujących. Oprócz tego dochodzi do powolnego gromadzenia się cząstek stałych i kawałków gumy.

Większość ekspertów w dziedzinie motoryzacji jest zgodna, co do faktu, że płyny hamulcowe na bazie glikolu (DOT 3, DOT 4 i DOT 5.1) powinny być oczyszczane lub wymieniane co 1-2 lata. Wielu producentów wymaga również okresowych wymian płynu w celu zapewnienia niezawodności i bezpieczeństwa.

Na rynku dostępne są elektroniczne testery i paski testowe służące do kontrolowania stanu technicznego płynu hamulcowego oraz pomiaru zawartości wilgoci.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

X

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz stosowanie plików cookies (tzw. ciasteczka) i innych technologii w celach statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby uzyskać więcej inofrmacji.