Olejowe bazy mineralne

SF_Oleje_mineralne  

Hydroseal

USZCZELNIACZE SILIKONOWE
PLASTIFIKATOR ORGANICZNY HYDROSEAL DO USZCZELNIACZY SILIKONOWYCH
Gama naszych produktów oferuje doskonały kompromis techniczny pomiędzy kompatybilnością z pozostałymi składnikami uszczelniaczy a ich kurczliwością. Gama obejmuje każdy segment rynku uszczelniaczy silikonowych, od produktów dla majsterkowiczów do produktów dla profesjonalistów.
• HYDROSEAL G400H: do uszczelniaczy profesjonalnych;
• HYDROSEAL G285H: produkt pośredni pomiędzy HYDROSEAL G3H a Hydroseal G400H;
• HYDROSEAL G3H: do standardowych uszczelniaczy do stosowania w łazienkach, uszczelniania szyb oraz ogólnego przeznaczenia;
• HYDROSEAL G250H (oraz HYDROSEAL G232H): do podstawowych uszczelniaczy przeznaczonych dla majsterkowiczów.

Prosimy o kontakt w celu uzyskania informacji o innych kategoriach produktów.
Charakterystyka techniczna odaromatyzowanych oraz hydroizomeryzowanych olejów
 HYDROSEAL®.

Zdrowie i bezpieczeństwo:
• Zgodnie z Dyrektywą 1999/12/WE, Produkty HYDROSEAL nie są uznawane za LZO (lotne związki organiczne) w temperaturze pokojowej (ciśnienie oparów <0,01 kPa w temperaturze 25 °C).
• Charakteryzują się one skrajnie niską zawartością PAH (wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych) i składników aromatycznych.
Co więcej, rozpuszczalniki węglowodorowe odwoskowane  wodorem, takie jak HYDROSEAL G290H oraz HYDROSEAL G340H, mają wysoką  płynność w niskich temperaturach oraz zredukowaną zawartość LZO (lotnych związków organicznych) w celu spełnienia nawet najostrzejszych wymogów obowiązujących w budownictwie (AgBB, przepisy francuskie, Blue Engel, GEV EMICODE itp.).
 
HYDROSEAL DO INNYCH USZCZELNIACZY
Uszczelniacze poliuretanowe (PU) i akrylowe
Nasza oferta obejmuje rozwiązania w zakresie plastyfikatorów. Zapraszamy do kontaktu z nami.
Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji w zakresie udzielenia porad technicznych dotyczących sposobu użycia plastyfikatorów Hydroseal do uszczelniaczy.

Plastyfikator niezawierający ftalanów do uszczelniaczy i klejów hybrydowych: HYDROSEAL HY
Dzięki swojej charakterystyce, HYDROSEAL HY zapewnia doskonałe parametry użytkowe uszczelniaczy i klejów:
• Lepsza reakcja sprężysta > 70% (wartość minimalna dla uszczelniaczy budowlanych zgodnie z normą IOS 11600)
• Lepsza urabialność dzięki niższym właściwościom wiążącym i wyższej prędkości ekstrudowania
• Brak plamienia drewna

HYDROSEAL HY:
• Nie wpływa na proces utwardzania
• Nie wpływa na przyleganie do betonu, aluminium i drewna
W wyniku porównania skuteczności HYDROSEAL HY do skuteczności konwencjonalnego plastyfikatora ftalanowego (DIDP) w uszczelniaczu SMP stwierdzono takie same lub lepsze właściwości użytkowe, przy lepszych parametrach w zakresie bezpieczeństwa użytkowania i ochrony środowiska.

HYDROSEAL HY został z powodzeniem przetestowany w różnych typach materiałów SMP (polimery modyfikowane silanem/silylem):
• MS (modyfikowany silikon)
• ST-PE (polieter zakończony silylem)
• ST-PU (poliuretan zakończony silylem)
HYDROSEAL HY może być stosowany samodzielnie lub w mieszance z innymi plastyfikatorami.
Nie zawiera ftalanów i umożliwia tworzenie uszczelniaczy i klejów charakteryzujących się bardzo niską emisją LZO (lotnych związków organicznych), zgodnie z najostrzejszymi wymaganiami takich norm jak GEV EC poziom 1+.

HYDROSEAL HY jest szczególnie odpowiedni do użycia w uszczelniaczach i klejach SMP do podłóg, jak również w uszczelniaczach stosowanych w budownictwie, przeznaczonych do klejenia paneli, uszczelniania, wypełniania szczelin, izolowania itp. HYDROSEAL HY jest także zalecany do stosowania przez majsterkowiczów.

tabelki hydroseal special fluids

Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji w zakresie udzielenia porad technicznych dotyczących sposobu użycia produktu Hydroseal HY do uszczelniaczy