Porady TOTAL

W naszym nowym dziale znajdziesz użyteczne i praktyczne porady na temat olejów silnikowych. Pogłebiaj swoją wiedzę i zostań prawdziwym ekspertem!

Dzięki wielu rozmowom z naszymi klientami i ich opiniom doszliśmy do wniosku, że większość odbiorców szuka porad dotyczących stosowanych olejów silnikowych. Dlatego utworzyliśmy stronę „Porady TOTAL”, czyli zupełnie nową sekcję najczęstszych pytań (FAQ), która zawiera praktyczne wskazówki:


•    Jak sprawdzić płyn hamulcowy
•    Jak wymienić płyn hamulcowy
•    Jak sprawdzić poziom oleju silnikowego
•    Jak sprawdzić poziom oleju przekładniowego
•    Sposób wymiany płynu przeciw zamarzaniu w samochodzie
•    Jak wymienić olej silnikowy
•    Jak wymienić olej silnikowy w motocyklu
•    Jak uzupełnianić poziom oleju
•    Jak przepłukać ciecz chłodzącą


Należy pamiętać, że są to tylko zalecenia. Przedstawione procedury należy wykonać dokładnie i starannie, pamiętając, że za te czynności ponosicie Państwo całkowitą odpowiedzialność. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należy upewnić się, że do dyspozycji są odpowiednie urządzenia i umiejętności.  W przeciwnym przypadku zalecane jest zlecenie tych czynności wykwalifikowanemu mechanikowi. Ponadto zalecamy zadbanie o recykling zużytego oleju przez przekazanie go do placówki wymiany oleju lub zakładu zajmującego się recyklingiem odpadów. Olej można oczyścić i wykorzystać, jako olej opałowy. Jeden galon zużytego oleju odpowiada jednemu galonowi oleju opałowego. Wyższy poziom przetwarzania i rafinacji zapewnia możliwość odzyskania zużytego oleju i ponownego wykorzystania w roli środka smarnego. Wydajność tego typu procesów kształtuje się na poziomie około 60%: 1 galon zużytego oleju silnikowego pozwala uzyskać około 2,5 kwarty bazowego oleju smarowego. Każdy rodzaj oleju może być ponownie wykorzystany: olej samochodowy, motocyklowy, olej do ciężarówek, do ciągników, jednostek pływających i inne. Nie należy mieszać płynu hamulcowego, cieczy chłodzącej i oleju silnikowego. Każdą z tych cieczy należy poddawać recyklingowi osobno. Nawet niewielka ilość cieczy chłodzącej lub płynu hamulcowego w zużytym oleju silnikowym może sprawić, że proces recyklingu zakończy się niepowodzeniem.

 

Płyny chłodnicze TOTAL

X

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz stosowanie plików cookies (tzw. ciasteczka) i innych technologii w celach statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby uzyskać więcej inofrmacji.