Jak wybrać odpowiedni olej silnikowy

Dobór odpowiedniego oleju silnikowego

Masz zamiar wymienić swój olej, ale zastanawiasz się, który ze środków smarujących dostępnych na rynku najlepiej wybrać? Ten wybór zależy od twojego pojazdu.

Prawidłowy środek smarujący spełnia wymogi międzynarodowych norm (ACEA, API, ILSAC, JASO), jak również odpowiada danym technicznym każdego producenta (np. Renault RN0710, PSA B71 2290, BMW LL-04….)

Aby dokonać wyboru, sprawdź najpierw instrukcję obsługi pojazdu, aby sprawdzić normę lub dopuszczony olej silnikowy zalecany przez producenta. Powinno się to zgadzać z informacjami umieszczonymi na opakowaniu produktu.

Należy również wybierać olej silnikowy, którego lepkość odpowiada potrzebom pojazdu. Lepkość to miara odporności na swobodny przepływ, która jest określana w dwóch klasach: na zimno i na gorąco.

W ofercie mamy m.in. oleje niskopopiołowe, które odpowiadają za długą żywotność takich elementów jak filtry cząstek stałych (DPF, FAP), czy energooszczędne środki smarne, które pomagają znacząco zmniejszyć zużycie paliwa.

 

Kiedy należy wymieniać olej silnikowy?

Częstotliwość wymiany oleju powinna zależeć od kilku czynników: zaleceń producenta, zazwyczaj podawanych w postaci przebytych kilometrów lub w latach, oraz stylu jazdy: głównie miejskiego lub szosowego. Można zawsze odwiedzić najbliższy sklep oferujący produkty Total, aby zasięgnąć porady

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

X

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz stosowanie plików cookies (tzw. ciasteczka) i innych technologii w celach statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby uzyskać więcej inofrmacji.