Sposób utylizacji oleju silnikowego

Większość osób nie jest świadoma faktu, że zużyty olej silnika można poddać recyklingowi.
 

Sposób bezpiecznej utylizacji oleju
Zużyty olej silnika należy przechowywać w czystym, szczelnym pojemniku, jak na przykład w plastikowym kanistrze lub butelce. Należy upewnić się, że nakrętka jest szczelnie dokręcona. Pojemnik należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od źródeł ciepła, światła słonecznego, dzieci oraz zwierząt domowych. Zużytego oleju silnika nie można poddawać recyklingowi, jeśli został on zmieszany z innymi płynami, takimi jak płyn do układów chłodzenia lub płyn hamulcowy.

Miejsce utylizacji oleju i filtrów oleju
W jakich miejscach można przeprowadzić utylizację oleju silnika i filtra oleju? Utylizację oleju silnika i filtrów oleju prowadzi wiele sklepów z częściami samochodowymi oraz niektóre stacje paliw. Możecie Państwo skontaktować się z przedstawicielem handlowym naszej firmy, który udzieli Państwu informacji w celu wybrania najlepszej opcji. Nie można go usuwać wraz ze zwykłymi odpadami! 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

X

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz stosowanie plików cookies (tzw. ciasteczka) i innych technologii w celach statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby uzyskać więcej inofrmacji.