FAQ

Czy mogę wlać do skrzyni biegów ten sam olej co do silnika?

Odpowiedź na to pytanie zależy od zastosowanej technologii. Chociaż w niektórych starszych pojazdach konstruktorzy pozwalają na użycie tego samego oleju zarówno w silniku, jak i skrzyni biegów, nowe pojazdy wymagają różnych produktów. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Czy mogę stosować olej silnikowy do diesla w silniku benzynowym i na odwrót?

Silniki benzynowe i wysokoprężne (diesla) mają różne wymagania co do smarowania. Podczas opracowywania formulacji oleje przechodzą szereg testów, niektóre z nich są typowe dla silników wysokoprężnych i benzynowych oraz inne specyficzne dla jednego lub drugiego typu, które kategoryzują ich osiągi. Pod koniec tego procesu otrzymują standard zgodności API lub ACEA / CCMC. Specyfikacje te charakteryzują dopuszczalne działanie środka smarnego w każdym typie silnika benzynowego lub wysokoprężnego. Oleje do silników czterosuwowych zwykle spełniają specyfikacje benzyny i oleju napędowego. Na przykład olej API SJ/CF spełnia specyfikację dla silnika benzynowego SJ i specyfikację dla silnika wysokoprężnego CF. Ale to niekoniecznie oznacza, że będzie on działał w ten sam sposób zarówno w silnikach benzynowych, jak i wysokoprężnych. Właśnie dlatego TOTAL opracował specjalistyczne serie, zoptymalizowane do benzyny lub oleju napędowego.

X

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz stosowanie plików cookies (tzw. ciasteczka) i innych technologii w celach statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby uzyskać więcej inofrmacji.