Plastyfikatory

Plastyfikatory

SF_plastyfikatory  

PLAXOLENE oraz PLAXENE: Oleje technologiczne do gumy

Zalety techniczne plastyfikatorów PLAXOLENE i PLAXENE:
• wszechstronna gama produktów do regulacji rozpuszczalności i kompatybilność z różnymi mieszankami gum
• redukcja lepkości związków gumy
• ułatwienie przetwarzania gumy
• poprawa właściwości mechanicznych
• optymalizacja kosztów formuły
• poprawa parametrów użytkowych w niskich temperaturach (dzięki niskiej temperaturze zeszklenia (Tg))
• poprawa skuteczności hamowania opon i redukcja zużycia paliwa
• dedykowana gama produktów stosowana już przez dziesięciu najważniejszych producentów opon


Który produkt należy wybrać?

PLAXOLENE 50 to produkt typu RAE o najlepszej kompatybilności z gumami CR, SBR i BR najczęściej stosowanymi w przemyśle oponiarskim obok kauczuku naturalnego.

PLAXOLENE TD 346 to produkt typu TDAE zapewniający najlepszy kompromis z punktu widzenia wymagań formalnych dotyczących opon, takich jak przyczepność do śliskiej nawierzchni i bardzo niski opór toczenia, dzięki zastosowaniu w produkcji opon formuły typu S-SBR/BR/krzemionka.

PLAXOLENE NL 239 to produkt nieoznakowany (NLP) stanowiący najlepszą alternatywę dla rakotwórczych olejów technologicznych do gumy w dalszym ciągu powszechnie stosowanych w Azji, Ameryce Południowej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. PLAXOLENE NL 239 charakteryzuje się niską lepkością ułatwiającą obróbkę oraz wysoką zawartością składników aromatycznych zapewniającą idealną kompatybilność z mieszankami gum SBR/BR/NR.

PLAXOLENE MS 132 to produkt typu MES o ultra niskiej temperaturze temperaturze zeszklenia (Tg), który umożliwia produkcję gumy przeznaczonej do stosowania w warunkach ekstremalnych (opony zimowe).

PLAXENE składa się z plastyfikatorów parafinowych przeznaczonych dla użytkowników stosujących gumę EPDM (pasy przemysłowe/samochodowe, rury, węże).

  SF_tabelka_plastyfikatory

Zdrowie i bezpieczeństwo:
Nasze produkty PLAXOLENE i PLAXENE spełniają wymagania określone w par. 50 Załącznika XVII dyrektywy REACH dotyczące zawartości wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w oponach, gumie i komponentach plastikowych.
• niska zawartość PAH (wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych)
• produkty nieoznakowaneInne produkty dla przemysłu gumowego: SOLANE o specjalnej temperaturze wrzenia:

• rozpuszczalniki SOLANE to produkty o bardzo wysokiej czystości i bardzo niskiej zawartości składników aromatycznych. (n-heksan, izoheksan, cykloheksan, metylocykloheksan, cyklopentan)

• rozpuszczalniki SOLANE o specjalnej temperaturze wrzenia są przeznaczone do stosowania w procesach polimeryzacji gumy. Są one wykorzystywane głównie do produkcji cementów gumowych i klejów gumowych, a także do zmiękczania warstw gumy w procesie montażu.
 

Pobierz broszurę dotyczącą produktu PLAXOLENE 50 (w formacie PDF).

Nasi specjaliści  pozostają do Państwa dyspozycji w zakresie udzielania porad technicznych dotyczących stosowania olejów technologicznych do gumy Plaxolene i Plaxene w Państwa oponach i wyrobach gumowych.