Motosport

W dynamicznym świecie sportów motorowych marka TOTAL odgrywa bardzo istotną rolę! Wyścigi są najlepszym źródłem zdobywania doświadczenia, które umożliwia prace nad innowacyjnymi produktami. Dlatego też TOTAL jest aktywnym graczem w dziedzinie sportów motorowych. Nasze produkty i usługi dostarczane są organizatorom i zespołom rajdowym. Dzielenie się naszym doświadczeniem z kierowcami gwarantuje im optymalną ochronę, niezawodność i wydajność ich silników. W taki oto sposób nasze poświęcenie toruje im drogę do zwycięstwa!

Więcej o TOTAL i sportach motorowych

TOTAL

Formuła 1
Jako królowa sportów motorowych, Formuła 1 (F1) zmuszona jest do ciągłego doskonalenia i aktywnego angażowania się w badania nad nowymi technologiami. TOTAL jest dumnym partnerem w działaniach F1 mających na celu utrzymywanie swojej pozycji jako inkubatora innowacji. 
Zaangażowanie marki TOTAL w wyścigi F1 potwierdza nasze dążenie, by nasze produkty były jeszcze bardziej wydajne. Nasze zespoły badawcze chcą być zawsze o krok przed konkurencją!
Więcej o TOTAL i F1

World Rally Championships
TOTAL z dumą dostarcza najwyższej jakości środki smarne marce Citroën, wspierając jej samochody w dążeniu do zwycięstwa podczas Rajdowych Mistrzostw Świata - World Rally Championships (WRC). W 2011 roku zespół Citroën Total zdobył swój siódmy tytuł Rajdowego Mistrza Świata Konstruktorów, podczas gdy Sébastien Loeb i Daniel Elena cieszyli się ósmym z rzędu tytułem Mistrza Świata. Zapewniamy im olej silnikowy, olej do skrzyni biegów i układu hydraulicznego, a także doświadczony zespół specjalistów.

Aby sprostać najwyższym wymaganiom nasi inżynierowie stworzyli olej silnikowy, który tworzy powłokę o grubości kilku mikronów, jednocześnie redukując tarcie i znacznie zwiększając wydajność silnika. Nasz zespół stale analizuje próbki oleju, aby mieć pewność, że samochody Citroën WRC DS3 dostają od nas to co najlepsze, niezależnie czy jest to piekący skwar Cypru, czy też niskie temperatury Szwecji. Dostarczane przez TOTAL światowej klasy produkty – niezależnie od warunków – są kluczem do sukcesu Zespołu Citroën-Total.
Więcej o TOTAL i WRC

Rajd Dakar
TOTAL jest partnerem premium Rajdu Dakar, legendarnej imprezy, która stała się prawdziwym międzynarodowym wydarzeniem.
Oprócz dostaw paliwa, TOTAL wspiera uczestników tej niesamowitej sportowej przygody bogatej w niezapomniane przeżycia, spotkania i odkrycia
Więcej o TOTAL i Rajdzie Dakar

 

ELF motosport

ELF a brand of TOTAL

ELF wykazuje swoje pasję i zaangażowanie w wyścigi sporty motorowe od 1967 roku. Przez kolejne dziesięciolecia marka koncernu TOTAL utrzymywała bliskie stosunki ze światową czołówką producentów silników i przekładni. 

Dzięki partnerstwu z World Superbike, MotoGP, World Series by Renault oraz World Endurance marka ELF zapracowała na swoją pozycję w najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie.  Zwycięstwa odnoszone przez kierowców noszących nasze barwy sprawiły, że produkty marki ELF są liderem w dziedzinie sportów motorowych.

World Series by Renault
Rywalizując o tytuł mistrza w jednej z czterech międzynarodowych kategorii (Formula Renault 3.5 Series, Eurocup Mégane Trophy, Eurocup Formula Renault 2.0, oraz Eurocup Clio) młodzi kierowcy oglądani są przez ponad 100,000 widzów na każdym z wyścigów.

ELF współpracuje z Renault Sport Technologies od wielu lat nawiązując bliską współpracę na szczeblu technologicznym, sportowym i komercyjnym, będąc jednocześnie oficjalnym dostawcą środków smarnych do wszystkich samochodów. Międzynarodowy kalendarz wyścigów jest niepowtarzalny w swej różnorodności, wysokiej jakości i organizacji wyścigów na legendarnych obiektach, co razem tworzy spektakularną wizytówkę wieloletniego zaangażowania marek Renault i ELF w sporty motorowe. Jest to również niepowtarzalna okazja obejrzenia wyścigów i ujrzenia tego co dzieje się za kulisami takiego wydarzenia.

MotoGP / World Superbike 
W świecie motocykli marka ELF jest synonimem najwyższej wydajności. Dlatego też najwięksi producenci tacy jak HONDA i KAWASAKI oraz zespoły jak LCR HONDA polegają na produktach ELF i sponsoringu najważniejszych wyścigów motocyklowych MotoGP i World Superbike.

MotoGP zrzesza najlepszych motocyklistów świata, jeżdżących maszynami czterosuwowymi, o pojemności 1000 cm³. Mistrzostwa składają się z 18 wyścigów organizowanych od marca do listopada. 

Mistrzostwa World Superbike wywodzą się z USA i odbywają się na motocyklach czterosuwowych, produkowanych wyłącznie seryjnie. Eddie Lawson, Wayne Rainey i Kevin Schwantz startowali w tej klasie w latach 80-tych. Po naciskach ze strony producentów motocykli Superbike zorganizowało swoje pierwsze Mistrzostwa Świata w roku 1988. Przez ostatnie 20 lat w Superbike brało udział wiele gwiazd takich jak Carl Fogarty, Scott Russell, John Kocinski, Colin Edwards, Troy Bayliss i Ben Spies. 

W 2012 roku nawiązano jeszcze bliższą współpracę dzięki wsparciu oficjalnych zespołów Kawasaki KRT w WSBK oraz Delta Fin w WSS, satelickiego zespołu Pedercini w WSBK i SST1000.

LCR Honda
Od 2009 roku marka ELF wykazuje duże zaangażowanie w elitarne zawody motocyklowe MotoGP, działając wspólnie z zespołem LCR Honda prowadzonego przez Lucio Cecchinello. Prace nad specjalnie przygotowaną przez inżynierów Hondy maszyną wspierane są technologią zespołu ELF.

Marc VDS
Jako część zespołu MotoGP, Total sponsoruje zespół rajdowy Marc VDS w zawodach Moto2, będących prekursorem zawodów MotoGP.  Ta nowa kategoria organizowana jest zaledwie od dwóch lat, ale dzięki emocjonującym wyścigom już udało jej się przyciągnąć dużą liczbę kierowców.

X

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz stosowanie plików cookies (tzw. ciasteczka) i innych technologii w celach statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby uzyskać więcej inofrmacji.