Start Zespołu Peugeot-TOTAL w Rajdzie Dakar 2018

Start Zespołu Peugeot-TOTAL w Rajdzie Dakar 2018

W sobotę, 6 stycznia, w Limie w Peru, rozpoczęła się jubileuszowa 40 edycja Rajdu Dakar. Trasa składa się z 14 odcinków o łącznej długości ponad 9 tys. kilometrów z metą w Cordobie w Argentynie. Przed zespołem Peugeot-TOTAL stoi wyzwanie powtórzenia fantastycznego zeszłorocznego wyniku.

Historia Rajdu Paryż-Dakar rozpoczęła się w 1979 roku. Jest to prestiżowe wydarzenie w świecie motorsportu. Udział w nim jest ogromnym wyzwaniem nie tylko dla zawodników, ale również dla samochodów oraz konstruktorów jednostek napędowych. Trasa składała się z asfaltowych dróg na terenie Europy, przeprawy promowej przez Morze Śródziemne oraz z pustynnych bezdroży w Afryce. Każdy z odcinków wymagał od zawodników solidnego przygotowania.

„Dla wielu fanów motorsportu magia Rajdu Dakar to przede wszystkim marzenia o przeżyciu niepowtarzalnej przygody. Dla nas, jako producentów środków smarnych, to bardziej przyziemne wyzwanie - przygotowanie samochodu do rajdu pochłania tysiące godzin pracy spędzonych w laboratoriach i podczas testów drogowych. Nie zawsze udaje się wszystkim dojechać do mety, ale zdobyte w ten sposób doświadczenia są niezwykle cenne, przede wszystkim przy opracowywaniu olejów silnikowych i przekładniowych przeznaczonych do zastosowania w „zwykłych samochodach” - mówi Ewa Kalinowska, dyrektor marketingu i badań rynkowych w TOTAL Polska.

W 2008 roku całe wydarzenie zostało przeniesione do Ameryki Południowej. Mimo to przez cały czas marka TOTAL aktywnie uczestniczy w Rajdzie. Przed rokiem, w klasyfikacji generalnej, trzy pierwsze miejsce wywalczyły załogi Peugeot-TOTAL. W dużym stopniu do niezawodności samochodów przyczynił się olej silnikowy TOTAL Quartz.

„To historyczny dla nas sukces, ale jeszcze większą sztuką będzie go powtórzyć. W tym roku zespół Peugeot-TOTAL wystartuje w nowych egzemplarzach modelu 3008 DKR Maxi. W porównaniu do poprzedniego sezonu zmodyfikowano je pod kątem wyższych osiągów, co też stawiało przed nami kolejne wyzwania. Bazę wciąż stanowi doskonale znany wszystkim kierowcom olej silnikowy TOTAL Quartz. Przyjęte przez nas założenia zostały już pozytywnie zweryfikowane w trakcie ekstremalnych testów obejmujących ponad 18 tysięcy kilometrów. Najważniejszy egzamin wciąż jednak przed nami” - dodaje Andrzej Husiatyński, doradca techniczny TOTAL Polska.

 

X

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz stosowanie plików cookies (tzw. ciasteczka) i innych technologii w celach statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby uzyskać więcej inofrmacji.