World Endurance Chmpionship

  WEC ASTON FOTO

World Endurance Championship (WEC) - czyli ogólnoświatowe mistrzostwa wyścigów długodystansowych, to jedna z najbardziej emocjonujących i wymagających rywalizacji w motorsporcie. Przed zawodnikami stoi trudne zadanie - pokonanie w określonym czasie jak najwięcej okrążeń na zamkniętym torze. W kalendarzu tej serii znajduje się między innymi kultowy 24-godzinny wyścig Le Mans. W 2017 roku jego zwycięzcą w kategorii LM GTE Pro został team Aston Martin Racing, którego partnerem technicznym jest TOTAL. Ponadto marka ELF wspiera niezależny team Signatech-Alpine.

TOTAL podpisał umowę o globalnym partnerstwie z producentem luksusowych samochodów sportowych: Aston Martin. Marka TOTAL, może poszczycić się długoletnią obecnością w motorsporcie, począwszy od zawodów jednośladów, poprzez WRC, Rajd Dakar, Formułe 1 i Formułe E. Marka TOTAL została nie tylko oficjalnym dostawcą oleju silnikowego, ale też partnerem technicznym. W stajni zespołu Aston Martin Racing znajduje się między innymi Vantage GTE z silnikiem V8 dysponujący mocą 480 KM i maksymalnym momentem obrotowym 500 Nm. Zastosowano w nim suchą miskę olejową, zaś cały układ smarowany jest TOTAL QUARTZ. Team Aston Martin Racing z startuje w wyścigach długodystansowych. W 2017 roku załoga: Jonny Adam, Darren Turner i Daniel Serra wygrała rywalizację w kategorii LM GTE Pro.

X

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz stosowanie plików cookies (tzw. ciasteczka) i innych technologii w celach statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby uzyskać więcej inofrmacji.