Rajdowe Mistrzostwa Świata WRC

Rajdowe Mistrzostwa Świata  WRC

W 1968 roku CITROËN i TOTAL podpisali partnerską umowę inżynieryjno-handlową, która od początku zakładała również współpracę przy samochodowych wyścigach. Od tamtej pory ścieżki naszych dwóch marek w tym zakresie się nie rozeszły. 

Od takich zagadnień jak poprawa osiągów silnika przez zastosowanie nowych środków smarnych zmniejszających tarcie, aż do ich analizy po każdym rajdzie i optymalizacji zużycia paliwa, od 45 lat inżynierowie firm CITROËN i TOTAL razem stawiają czoła różnym wyzwaniom i zwyciężają z nimi.

Ta wspólna praca obu zespołów przyczyniła się do powstania kilku największych legend sportów motorowych. Sukcesy w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC od 2003 roku są tego świetnym przykładem. Zespół stawił czoło technicznym wyzwaniom samochodu Xsara, następnie C4, a obecnie DS3 oraz poradził sobie z częścią tej przygody związaną z człowiekiem wraz z pojawieniem się niezwykłego kierowcy jakim jest Sébastien Loeb.

Urodzony w Alzacji kierowca rajdowy ustanowił niezwykły rekord: zdobył dziewięć tytułów mistrzowskich pod rząd, wygrał 63 rajdy serii WRC (ostatni to Rajd Meksyku w 2011 roku), co pozwoliło stajni CITROËN zdobywać również tytuły Mistrza Świata Konstruktorów.
 

X

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz stosowanie plików cookies (tzw. ciasteczka) i innych technologii w celach statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby uzyskać więcej inofrmacji.