WRC - kolejne wyzwanie dla inżynierów TOTAL

Kolejne wyzwania dla inżynierów TOTAL

Po sukcesie załóg wspieranych przez TOTAL w Rajdzie Dakar 2018 przyszedł czas na kolejne wyzwania w motorsporcie. W prestiżowej serii Mistrzostw Świata Rajdów Samochodowych WRC znów zobaczymy duet z Citroenem.

W tegorocznym Rajdzie Dakar oglądaliśmy rywalizację w pięciu kategoriach pojazdów. Ostatecznie w trzech z nich triumfowały zespoły związane z marką olejów silnikowych TOTAL. Wśród kierowców quadów na pierwszym miejscu znalazł się Ignacio Casale z teamu Yamaha, wśród załóg samochodów osobowych duet Carlos Sainz i Lucas Cruz z Peugeot-Total, zaś wśród zespołów pojazdów ciężarowych trio Eduard Nikolaev, Evgeny Yakovlev i Vladimir Rybakov z Kamaz Master.

Teraz przyszedł czas na równie wymagającą serię World Rally Championship. W tym przypadku marka TOTAL od lat związana jest z Citroenem. W tym sezonie poprzeczka dla Citroen TOTAL Abu Dhabi World Rally Team zostaje zawieszona bardzo wysoko. Tylko dwa - albo aż dwa - zwycięstwa dzielą zespół od magicznej granicy stu triumfów wywalczonych na poszczególnych etapach.

„Citroen to niezwykle utytułowany uczestnik WRC. W ponad 40-letniej historii tych rajdów duety kierowca - pilot aż dziewięćdziesiąt osiem razy stawały na najwyższym stopniu podium. Do tego trzeba doliczyć osiem mistrzowskich tytułów wywalczonych wśród konstruktorów samochodów” - mówi Ewa Kalinowska, dyrektor marketingu i badań rynkowych w TOTAL Polska - „Cieszymy się, że nasi inżynierowie po części przyłożyli się do tych sukcesów. Liczymy, że w rozpoczętym właśnie sezonie wspólnie uda nam się świętować osiągnięcie pierwszej i rozpoczęcie drugiej setki zwycięstw”.

Tegoroczny sezon WRC składa się z 13 rund, z których pierwsza miała już miejsce w Monte Carlo. W kolejnej na zawodników czekają ośnieżone drogi Szwecji, by w marcu przenieść się na piaszczyste odcinki w Meksyku. Ostatnim etapem, w listopadzie, będzie słoneczna Australia.

Podobnie jak przed rokiem, także i w sezonie 2018 team Citroen TOTAL Abu Dhabi WRT będzie korzystać ze zmodyfikowanych modeli Citroen C3. Pełny zespół tworzą pary Khalid Al Qassimi/Chris Patterson, Craig Breen/Scott Martin, Sebastien Loeb/Daniel Elena, Kris Meeke/Paul Nagle i Mads Ostberg/Torstein Eriksen. Według przyjętej strategii zobaczymy ich naprzemiennie w trakcie całego sezonu.

„Każde zaangażowanie TOTAL w sporty motorowe wiąże się z pełną współpracą z mechanikami danego teamu. Odpowiadamy nie tylko za optymalny dobór oleju silnikowego, ale także za pozostałe środki smarne i płyny eksploatacyjne” - dodaje Andrzej Husiatyński, dyrektor działu technicznego TOTAL Polska - „WRC to dla nas zróżnicowany poligon doświadczalny rozplanowany na trzy kontynenty i wszystkie pory roku. Mamy więc pełen przekrój warunków drogowych, z jakimi kierowca spotyka się na co dzień”.

X

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz stosowanie plików cookies (tzw. ciasteczka) i innych technologii w celach statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby uzyskać więcej inofrmacji.