Skip to content

Aktualności

Jaki olej silnikowy stosować na „dolewkę”, gdy niski poziom zaskoczy nas w trasie?

Wakacje w pełni - to czas dalekich wyjazdów, także samochodem, dlatego warto upewnić się, że jesteśmy do takiej podróży dobrze przygotowani.

Wahania obrotów silnika na biegu jałowym. Z czego mogą wynikać i jak im zaradzić?

Silnik na biegu jałowym powinien pracować na stałych, zaprogramowanych przez producenta obrotach. Ich wysokość może nieznacznie zwiększać się w przypadku włączenia klimatyzacji i dodatkowych odbiorników prądu.

Awaria wspomagania kierownicy. Co może być przyczyną takiej usterki i jak ją naprawić?

Wspomaganie kierownicy to obowiązkowe wyposażenie każdego współczesnego samochodu. Montowane już w latach 60. w amerykańskich limuzynach, w Europie pojawiło się nieco później.

Awaria uszczelki pod głowicą. Diagnoza i metoda naprawy

Awaria uszczelki pod głowicą to synonim nieszczęścia, z jakim nie chciałby spotkać się żaden użytkownik samochodu. Jej niesprawność może powodować objawy podobne do usterki innych elementów...

Docieranie silnika. Czy jest konieczne w nowych autach?

Chociaż sposób działania silników spalinowych – w podstawowych założeniach – od wielu lat pozostaje niezmienny, nie da się ukryć, że zmieniła się nieco ich budowa i zastosowane materiały.

Jaki olej zastosować do hybrydy

HYBRYDA TEŻ WYMAGA WŁAŚCIWEGO SMAROWANIA

Hybrydowe układy napędowe może nie zdobywają nowych klientów w Polsce w takim tempie, jak na Zachodzie, ale po 20 latach...

Hamowanie silnikiem

Temat spalania oraz liczby kilometrów możliwych do przejechania na jednym tankowaniu spędza od przynajmniej trzech dziesięcioleci sen z powiek zarówno producentom aut jak i ich użytkownikom.

Jak sprawdzić poziom oleju w silniku

SPRAWDZANIE POZIOMU OLEJU W SILNIKU – ZRÓB TO PRAWIDŁOWO!

Zaskakująco wielu kierowców ma problem z tą zdawałoby się niebywale prostą czynnością.. Jak się do tego „zabrać”, aby wynik rzeczywiście odpowiadał realnemu poziomowi oleju w silniku?

Olej mineralny - fakty i mity

„Do zużytego silnika lepiej pasuje olej mineralny” – ta fraza stale pojawia się w wynikach wyszukiwarek i na forach internetowych. Eksperci TeamTotal rozprawiają się z tym mitem.

Zanim wymienisz olej

Dobór oleju do silnika samochodu to bardzo ważna decyzja, lecz w większości wypadków nie jest to wybór tak skomplikowany, na jaki wygląda. Pierwszym krokiem powinno być odszukanie w instrukcji obsługi, lub na stronie internetowej producenta, zaleceń dotyczących środka smarującego naszego silnika.