Skip to content

Nasze produkty muszą być dostosowane do międzynarodowych specyfikacji, spełniać wymagania przemysłowe, a jednocześnie wyprzedzać zmiany technologiczne. W tym celu Grupa TOTAL zbudowała silne partnerstwa z międzynarodowymi markami motoryzacyjnymi:

 

medium48

Partnerstwo marki TOTAL i francuskiego producenta samochodów CITROËN jest uznawane za historyczne. W 1968 roku TOTAL stworzył olej silnikowy dla modelu CITROËN DS, zapobiegający problemom z zapłonem. Przez ponad 40 lat współpraca obu marek pozwoliła na produkowanie wysokiej jakości środków smarnych, jak również bezkonkurencyjność w sportach motorowych. Dziś to partnerstwo osiąga wymiar globalny i obejmuje oprócz sportów motorowych również współpracę technologiczną, handlową i szkoleniową.
Dowiedz się więcej o współpracy z marką Citroën

Jako partnerzy od 1995, TOTAL i PEUGEOT odnowili ostatnio swoje umowy partnerskie. Nie była to niespodzianka, ponieważ TOTAL jest jedynym producentem środków smarnych polecanym przez koncern PEUGEOT do wszystkich swoich modeli. Dlaczego? Ponieważ dążymy do tych samych celów. Naukowcy marek TOTAL i PEUGEOT wspólnie pracują nad produktami jutra: olejami silnikowymi, które zmniejszają zużycie paliwa i są jednocześnie przyjazne dla środowiska.
Dowiedz się więcej o współpracy z marką Peugeot

TOTAL jest europejskim partnerem koncernu MAZDA Motors od 2003 roku. TOTAL opracował z japońskim producentem gamę olejów przeznaczonych do samochodów Mazda, spełniającą wymagania jakościowe i gwarancyjne dla wszystkich modeli. Gama produktów jest również zaprojektowana dla najnowszych, przełomowych technologii MAZDY - SKYACTIV.
Dowiedz się więcej o współpracy z marką Mazda

W 2011 roku koreański producent samochodów KIA Motors Corporation oraz marka TOTAL podpisały 5-letnie porozumienie o międzynarodowej współpracy*. TOTAL został rekomendowanym partnerem w zakresie sprzedaży środków smarnych w sieci po-sprzedażowej marki KIA. TOTAL jest również dostawcą oleju silnikowego do fabryk KIA i HYUNDAI na całym świecie.
*Dotyczy całego świata, z wyłączeniem Europy i Korei Południowej

Międzynarodowy koncern energetyczny TOTAL został partnerem producenta luksusowych samochodów sportowych Aston Martin oraz jego zespołu wyścigowego Aston Martin Racing. Firmy podpisały umowę o globalnym partnerstwie. TOTAL zostanie partnerem energetycznym Astona Martina w 2016 i 2017 roku. Do jego zadań będzie należało dostarczenie produktów TOTAL tej luksusowej brytyjskiej marce oraz jej zespołowi wyścigowemu – Aston Martin Racing.

TOTAL Lubricants podpisał międzynarodową umowę z chińskim GREAT WALL MOTORS w lutym 2012 roku. Marka TOTAL jest w jej wyniku rekomendowanym partnerem na kluczowych rynkach aktywności GREAT WALL MOTORS. Podkreślając działanie w zgodzie z profesjonalizmem, obaj partnerzy mają na celu wzrost ich udziału na rynku chińskim, obecność na rynkach globalnych, przy jednoczesnym wzroście jakości oferowanych produktów.

Współpraca z marką DAF rozpoczęła sie już w latach 90-tych. Partnerstwo technologiczno-handlowe z tym holenderskim producentem pozwoliło nam stać się głównym dostawcą europejskiego programu DAF Genuine After Market Lubricant.

W 2007 roku wraz z niemiecką firmą ZF marka TOTAL rozpoczęła rozwój najwyższej klasy produktu dla przemysłu ciężkiego. W 2010 został on zatwierdzony przez ZF, co pozwoliło nam stać się głównym dostawcą oleju silnikowego do fabryk tej marki, a także na potrzeby rynku po-sprzedażowego.

TOTAL współpracuje ze szwedzkim producentem SCANIA przy rozwoju środków smarnych przeznaczonych dla samochodów ciężarowych i autobusów.

Współpraca marki TOTAL z francuskim RENAULT TRUCKS rozpoczęła się w 1979 roku stworzeniem gamy produktów Renault Trucks Oils (RTO). Umowa partnerska została odnowiona do stycznia 2016 roku i znajduje zastosowanie we wszystkich dziedzinach, w których RENAULT TRUCKS i TOTAL prowadzą działania handlowe.

TOTAL z niemieckim producentem maszyn rolniczych CLAAS związany jest od 2005 roku. Jest to wynik współpracy pomiędzy marką ELF i Renault Agriculture. Po czterech latach owocnej współpracy, CLAAS i TOTAL odnowiły partnerską umowę w roku 2009.  Światowy lider produkcji maszyn rolniczych CLAAS zaleca nasze produkty we wszystkich swoich instrukcjach użytkowania.

medium_elftotal_logo

 

Pasją marki ELF jest praca nad zwiększaniem wydajności jej produktów. Przejawia się to wieloletnim zaangażowaniem w sporty motorowe, współpracę z producentami i zespołami badawczymi, takimi jak:  

ELF i KAWASAKI współpracują przy rozwoju środków smarnych dla motocykli. Marka KAWASAKI oficjalnie rekomenduje produkty marki ELF.

ELF i NISSAN są partnerami naukowymi i przemysłowymi. a ich wspólne prace opierają się o najnowsze innowacje i technologie. ELF przygotował specjalne i zatwierdzone przez markę NISSAN produkty - ‘Nissan Genuine Oils’. W 2012 roku europejskie po-sprzedażowe partnerstwo obu marek zostało przedłużone. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ‘Nissan Genuine Oils’ umożliwiają Ci osiągnięcie najlepszej możliwej wydajności samochodu marki NISSAN.

Oleje samochodowe Nissan są zatwierdzone I rekomendowane przez koncern Nissan Japan dla wszystkich jej silników diesla i benzynowych. Nissan Genuine Oils są wysokiej jakości produktami przygotowanymi specjalie po to, by sprostać wymaganiom samochodów marki NISSAN. Ich zbalansowany poziom lepkości pozwala kierowcom cieszyć się wysoką wydajnością i wydłużoną trwałością pojazdu.