Skip to content

Artykuły - TeamTotal

27/072020

Olej przekładniowy do ręcznych skrzyń biegów w Grupie PSA

Wysokiej jakości olej przekładniowy jest niezbędny do prawidłowego działania każdej skrzyni biegów. Chociaż wymiana oleju jest zwykle kojarzona z automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów, często jest również wymagana w skrzyniach manualnych. Nie inaczej jest w przypadku grupy PSA...

10/072020

„Chrzczone” paliwo a konsekwencje dla silnika

Oleje oraz paliwa niespełniające norm jakościowych mogą stanowić duże zagrożenie dla każdego silnika. W przypadku tego drugiego mówimy o popularnie nazywanym „chrzczonym” paliwie, które odznacza się zbyt wysoką zawartością ciężkich lub lekkich frakcji

19/062020

Zapowietrzenie i odpowietrzenie układu paliwowego Common Rail

Zapowietrzenie układu paliwowego w silniku diesla jest częstą przypadłością w przypadku przeprowadzania prac serwisowych związanych z tym układem.

09/062020

Zużycie paliwa w praktyce – co o nim decyduje?

Zużycie paliwa to podstawowy parametr, który wchodzi w skład wszystkich kosztów eksploatacyjnych każdego samochodu. Zależy ono od bardzo wielu czynników, począwszy od konstrukcji silnika, przez stan techniczny poszczególnych jego elementów, po styl jazdy kierowcy.

25/052020

Total Lubrifiants prezentuje nowy design opakowań

Nowe kolory, nowe etykiety i nowoczesna ergonomia: oto, co znajdziemy w nowym opakowaniu, które Total Lubrifiants zaprezentował dla całej gamy olejów TOTAL i ELF.

11/052020

Co robić z samochodem, który długo stoi nieużywany?

Samochód stworzony jest do jazdy, dlatego jego długotrwały postój nie jest wskazany i paradoksalnie, w zależności od warunków otoczenia, długotrwałe nieużywanie auta może być przyczyną wielu usterek. Na co zwrócić uwagę z technicznego punktu widzenia, by się ich ustrzec?

27/042020

Akumulator na kwarantannie

Zamknięte placówki oświatowe, ograniczenia w handlu czy przeniesienie niektórych zawodów na pracę zdalną znacznie zredukowały potrzebę korzystania z samochodu. Warto jednak pamiętać, że stojący bezczynnie pojazd nadal czerpnie energię z akumulatora.

03/042020
wymiana-oleju-w-skrzyni-biegow

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Automatyczne skrzynie biegów są dziś standardem, bez którego trudno wyobrazić sobie niektóre modele samochodów. Z uwagi na rozwój hybryd, samochodów elektrycznych oraz pojazdów autonomicznych skrzynie automatyczne będą zyskiwać coraz większą rynkową przewagę nad ich manualnymi odpowiednikami.

27/032020
image_processing20191014-31516-1i7kxwg

Nagar w silniku. Jak minimalizować jego osadzanie?

Nie da się ukryć, że nagar to zjawisko niepożądane z punktu widzenia działania silnika, jednak całkowite jego wyeliminowanie jest niemożliwe. Dzieje się tak z uwagi na skład współczesnego paliwa, charakter procesów fizyko-chemicznych, zachodzących w procesie spalania, ale to nie wszystko.

18/032020
kin_7780_x605

Wytyczne producentów vs. rzeczywistość. Co ile wymieniać olej silnikowy?

Wymiana oleju silnikowego to temat, który wciąż budzi wiele emocji. Z jednej strony zaawansowanie technologiczne współczesnych środków smarnych obiektywnie przedłuża ich zdolność do zachowania swoich właściwości.