26/04/2018 Aktualności

ELF sponsorem tytularnym Dacia Duster Cup

Nowa nazwa cyklu: Dacia Duster Elf Cup 2017

Marka ELF obecna jest na rynku od 1967 roku, a już rok później debiutowała w Formule 1. Od tamtej pory ELF angażuje się w największe na świecie zawody sportów motorowych, m.in. World Superbike, MotoGP, Dakar Rally, World Series by Renault (które w 2005 roku wygrał Robert Kubica) oraz World Endurance. ELF od wielu lat współpracuje z markami Renault i Dacia, w tym także z Renault Sport Technologies na szczeblu technologicznym i sportowym.  

Logo marki ELF znajdzie się m.in. na samochodach Dacia Duster, kombinezonach zawodników, materiałach informacyjnych. 

Andrzej Gemra, Zastępca Dyrektora Renault East ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów:
Cieszymy się, że nasz projekt się rozwija i pozyskaliśmy tak ważnego dla nas partnera, jakim jest marka ELF. Dzięki temu w ramach Pucharu będziemy wykorzystywać najnowocześniejsze oleje silnikowe. Dodatkowo ELF jest marką niezwykle doświadczoną w sportach motorowych, więc nasz wspólny 
know-how na pewno przyniesie wiele sukcesów.  

Ewa Kalinowska, Dyrektor Marketingu i Badań Rynkowych w TOTAL Polska (producent olejów marki ELF):
Zaangażowanie w Dacia Duster Elf Cup 2017 świetnie wpisuje się w międzynarodową strategię naszego koncernu, dla którego obecność w sportach motorowych jest priorytetem. Nasze oleje sprawdzają się 
w najbardziej ekstremalnych warunkach. Dodatkową wartością jest to, że spełniamy czyjeś marzenia. 
W tym przypadku – marzenia kierowców amatorów o starcie w rajdach terenowych. To wyjątkowy projekt 
i liczymy, że w ten sposób odkryjemy nowych, utalentowanych zawodników. 

Dacia Duster Elf Cup 2017 to nowa klasyfikacja w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. W sezonie 2017 zawodnicy pojawią się na starcie w identycznie przygotowanych samochodach Dacia Duster. 

Nagrodą główną jest Dacia Duster z napędem 4x4. Zwycięzcy poszczególnych rund otrzymają nagrody pieniężne. 
 
Ambasadorem cyklu Dacia Duster Elf Cup 2017 i mentorem dla zawodników jest jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych – Krzysztof Hołowczyc. Organizatorem Pucharu jest Renault Polska, we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, Over Limit Motors i Hołowczyc Racing. 
 
Więcej informacji na daciadustercup.pl