09/08/2018 Aktualności

Globalne partnerstwo Aston Martin i TOTAL

totalamrofficialpartnerlogo.png

  • TOTAL dołącza do Aston Martin Racing jako „Oficjalny dostawca środków smarnych i partner techniczny”
  • TOTAL staje się partnerem energetycznym Astona Martina
  • Aston Martin poleca paliwo TOTAL Excellium 

Warszawa, czwartek, 12 maja: Międzynarodowy koncern energetyczny TOTAL został partnerem producenta luksusowych samochodów sportowych Aston Martin oraz jego zespołu wyścigowego Aston Martin Racing. Firmy podpisały umowę o globalnym partnerstwie.
TOTAL zostanie partnerem energetycznym Astona Martina w 2016 i 2017 roku. Do jego zadań będzie należało dostarczenie produktów TOTAL tej luksusowej brytyjskiej marce oraz jej zespołowi wyścigowemu – Aston Martin Racing.

W ramach umowy TOTAL wesprze Aston Martin Racing podczas organizowanych przez Międzynarodową Federację Samochodową mistrzostw WEC (World Endurance Championship), jako oficjalny dostawca środków smarnych i partner techniczny Aston Martin Racing. Firma TOTAL, która od 45 lat prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie sportów motorowych, opracowuje oleje, płyny oraz specjalne dodatki wysokiej jakości i wydajności technicznej.
Auta V8 Vantage GTE zespołu Aston Martin Racing, które biorą udział w tegorocznych mistrzostwach WEC, będą korzystać z olejów firmy TOTAL. Po raz pierwszy, poza Mistrzostwami Świata Formuły 1, TOTAL zapewni obecność mobilnego laboratorium oraz wsparcie techniczne i pomoc wyspecjalizowanego inżyniera podczas każdego wyścigu WEC. 
TOTAL i Aston Martin będą również wspólnie badać inne możliwości wykorzystania produktów TOTAL Excellium. 
- Ponad 250 naukowców opracowuje dla firmy TOTAL najwyższej jakości paliwa i smary. Jesteśmy dumni ze współpracy z Astonem Martinem, a także z możliwości przyczynienia się do ich wyścigowych sukcesów. Nasza pasja i wysiłki koncentrują się na przekraczaniu kolejnych granic technologicznych – to coś, co mamy wspólnego z legendarną marką premium Aston Martin. Z przyjemnością będziemy zaopatrywać Aston Martin Racing w nasze produkty, udzielać im wsparcia i dzielić się z nimi naszą wiedzą techniczną – powiedział Pierre Duhot, dyrektor generalny Automotive Division TOTAL Lubrifiants.
- Aston Martin to globalna luksusowa marka, dlatego ważne, aby współpracowała jedynie z najlepszymi firmami o światowej renomie. Uważamy TOTAL za lidera w dziedzinie produkcji paliw i smarów samochodowych. Cieszymy się z nawiązanej współpracy. Mamy nadzieję, że dzięki niej osiągniemy sukces na torze wyścigowym oraz poza nim – skomentował David King, wiceprezes i szef biura operacji specjalnych Astona Martina.

Więcej na www.teamtotal.pl