Skip to content

Porady - TeamTotal

wp_1200x628

Jaki olej silnikowy stosować na „dolewkę”, gdy niski poziom zaskoczy nas w trasie?

Wakacje w pełni - to czas dalekich wyjazdów, także samochodem, dlatego warto upewnić się, że jesteśmy do takiej podróży dobrze przygotowani.

1-total-v2

Dbaj o sprawne oświetlenie samochodu

Nie ma dobrego momentu na przepalenie się żarówki w reflektorze samochodu, ale gdy już do tego dojdzie, należy jak najszybciej wymienić ją na nową.

3-total-07-02-2018-fb

Odśnieżanie w XXI wieku

Rankiem przychodzisz na parking, a Twój samochód przypomina bryłę śniegu? Zanim rozpoczniesz jazdę, trzeba samochód odśnieżyć – tylko czy naprawdę wiesz, jak zrobić to prawidłowo?

03

Czy wiesz, jak działa układ EGR?

Układ EGR jest już znany w silnikach od wielu lat i pewnie wszyscy o nim słyszeli – tak jak o problemach, które powoduje.

4-2-total-8-12

Etykiety na oponach

Od listopada 2012 r. wszystkie nowo wyprodukowane opony w Unii Europejskiej muszą być oznaczone specjalnymi etykietami, które z założenia mają ułatwiać niezorientowanym w temacie wybór opon.

3-2-total-8-12

Oznaczenia na oponach

Na każdej oponie znajdują się informacje, które nie tylko pozwalają określić jej rozmiar, ale także przeznaczenie, sposób montażu na feldze itd.

7-total-05-12-tlo

Przygotuj się na zimę

Skończyła się jesień – czas, którego chyba nikt nie lubi przez zimno, deszcze i szybko zapadający zmrok. Mimo że zazwyczaj o tej porze roku nikomu nic się nie chce, musimy znaleźć czas, aby odpowiednio przygotować samochód do nadchodzącej wielkimi krokami zimy.

total-2f_1300

Jak często wymieniać filtry w samochodzie?

Czy wiesz ile jest filtrów w Twoim samochodzie? Jak ważny jest każdy z nich i jakie konsekwencje będzie miało przeoczenie terminu jego wymiany? Eksperci TeamTotal wskażą wszystko, co trzeba wiedzieć o filtrach samochodowych.

3f1d411dd266ed87d516fdd9763a6469_1300

Jak zmierzyć napięcie ładowania akumulatora?

Czy napięcie ładowania akumulatora w Twoim samochodzie jest właściwe? Czy bezpieczniki działają bez zarzutów? Adam Klimek z Team TOTAL pokazuje, jak to sprawdzić.

jak-dobrac-olej_1300

Wymiana oleju silnikowego

Wymiana oleju to jedna z czynności, którą trzeba okresowo wykonywać w każdym pojeździe. Nie musicie za każdym razem jeździć do warsztatu – możecie to zrobić samodzielnie