Skip to content

Porady - TeamTotal

Jaki olej silnikowy stosować na „dolewkę”, gdy niski poziom zaskoczy nas w trasie?

Wakacje w pełni - to czas dalekich wyjazdów, także samochodem, dlatego warto upewnić się, że jesteśmy do takiej podróży dobrze przygotowani.

Dbaj o sprawne oświetlenie samochodu

Nie ma dobrego momentu na przepalenie się żarówki w reflektorze samochodu, ale gdy już do tego dojdzie, należy jak najszybciej wymienić ją na nową.

Odśnieżanie w XXI wieku

Rankiem przychodzisz na parking, a Twój samochód przypomina bryłę śniegu? Zanim rozpoczniesz jazdę, trzeba samochód odśnieżyć – tylko czy naprawdę wiesz, jak zrobić to prawidłowo?

Czy wiesz, jak działa układ EGR?

Układ EGR jest już znany w silnikach od wielu lat i pewnie wszyscy o nim słyszeli – tak jak o problemach, które powoduje.

Etykiety na oponach

Od listopada 2012 r. wszystkie nowo wyprodukowane opony w Unii Europejskiej muszą być oznaczone specjalnymi etykietami, które z założenia mają ułatwiać niezorientowanym w temacie wybór opon.

Oznaczenia na oponach

Na każdej oponie znajdują się informacje, które nie tylko pozwalają określić jej rozmiar, ale także przeznaczenie, sposób montażu na feldze itd.

Przygotuj się na zimę

Skończyła się jesień – czas, którego chyba nikt nie lubi przez zimno, deszcze i szybko zapadający zmrok. Mimo że zazwyczaj o tej porze roku nikomu nic się nie chce, musimy znaleźć czas, aby odpowiednio przygotować samochód do nadchodzącej wielkimi krokami zimy.

Jak często wymieniać filtry w samochodzie?

Czy wiesz ile jest filtrów w Twoim samochodzie? Jak ważny jest każdy z nich i jakie konsekwencje będzie miało przeoczenie terminu jego wymiany? Eksperci TeamTotal wskażą wszystko, co trzeba wiedzieć o filtrach samochodowych.

Jak zmierzyć napięcie ładowania akumulatora?

Czy napięcie ładowania akumulatora w Twoim samochodzie jest właściwe? Czy bezpieczniki działają bez zarzutów? Adam Klimek z Team TOTAL pokazuje, jak to sprawdzić.

Wymiana oleju silnikowego

Wymiana oleju to jedna z czynności, którą trzeba okresowo wykonywać w każdym pojeździe. Nie musicie za każdym razem jeździć do warsztatu – możecie to zrobić samodzielnie