Skip to content

12/12/2016 Artykuły

Rajd Barbórka 2016

de5e27e3ffb35cbb6eabf74db23ad63e_

baner-expert-02

Patryk Mikiciuk

Ekspert Team Total

Za nami 54. Rajd Barbórka, w którym startowali także Patryk Mikiciuk oraz Klaudia Podkalicka z Team TOTAL!

„Naszym celem jest oczywiście zakwalifikowanie się do najsłynniejszego Odcinka Specjalnego czyli legendarnej Karowej” – mówił przed rajdem Patryk Mikiciuk, który wspólnie z Philippe Coursierem zdecydowali się na start BMW 1502. „To doskonałe auto na tego typu warunki. Jest to jeden z pierwszych oficjalnych samochodów M-sportu – połączenie genialnego zawieszenia, bardzo lekkiej masy i napędu na tył to gwarancja przede wszystkim widowiskowej jazdy” – tłumaczył Mikiciuk.
Widowiskowej jazdy na pewno nie brakowało, a przedstartowe założenia zostały spełnione z nawiązką. Załoga Team TOTAL prowadziła w swojej klasie przed Kryterium Asów. Ostatecznie zajęła 2. miejsce w klasie 1 historycznej, czyli do pojemności 1600 ccm.
Klaudia Podkalicka była jedyną kobietą za kierownicą rajdowego auta, która wystartowała w tegorocznym rajdzie. „Uwielbiam wyzwania, więc jeśli tylko pojawia się taka możliwość, chcę ją wykorzystać na 100 %” – zapowiadała przed startem w Warszawie. Słowa dotrzymała. Wspólnie z pilotem Błażejem Czekanem w Mitsubishi Lancerze Evo VII zajęli 24. miejsce w swojej klasie, a to daje dużą nadzieję na kolejne, jeszcze lepsze wyniki w przyszłości!