30/05/2018 Aktualności

Total tytularnym sponsorem Pucharu Narodów Afryki

Warszawa, 2 sierpnia 2016 r. – Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAF) i Total zawarły porozumienie, na mocy którego Grupa zostanie oficjalnym sponsorem afrykańskiej piłki nożnej na następne osiem lat. Total będzie wspierał dziesięć turniejów, zaczynając od nadchodzącego Pucharu Narodów Afryki (AFCON), który ma globalną widownię. Turniej, pod nową nazwą Total Africa Cup of Nations, odbędzie się w Gabonie w dniach 14 stycznia – 5 lutego 2017 r.

„To partnerstwo jest ważnym osiągnięciem w naszych poszukiwaniach dodatkowych zasobów, które pomogą przyspieszyć rozwój afrykańskiego futbolu, wprowadzić nowoczesne zarządzane, zmodernizować infrastrukturę i poprawić wyniki sportowe w skali światowej – powiedział Issa Hayatou, Prezes Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej. – Jako duża międzynarodowa korporacja mocno związana z Afryką, Total wniesie duży wkład w inicjatywy CAF na rzecz osobistego i zawodowego rozwoju młodych Afrykanów”.

Piłka nożna to w równych częściach entuzjazm, dzielenie się i wysiłek zespołowy, koncepcje, które znajdują oddźwięk w różnych kulturach. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z CAF, ponieważ Afryka jest dla nas ważnym regionem – powiedział Patrick Pouyanné, prezes i dyrektor generalny Total. – Mamy nadzieję, że dzięki temu zobowiązaniu wzmocnimy więzi z naszymi partnerami i klientami poprzez ekscytujące, uroczyste imprezy, które cieszą się dużą popularnością, również wśród naszych pracowników”.

Skala i czas trwania tego sponsoringu odzwierciedla silne afrykańskie korzenie firmy. Total działa w ponad 40 krajach i wnosi znaczny wkład w gospodarkę kontynentu. Dziś we wszystkich afrykańskich spółkach Total, zajmujących się produkcją, przetwórstwem oraz sprzedażą ropy i gazu, pracuje ponad 10 000 osób. Co dzień około 2 milionów klientów zatrzymuje się na stajach benzynowych firmy. Total prowadzi też w Afryce działalność związaną z energią słoneczną.

Jako tytularny sponsor 10 turniejów CAF, Total będzie obecny na ponad 1500 meczach podczas:

  • Pucharu Narodów Afryki (AFCON),
  • Mistrzostw Narodów Afryki (CHAN),
  • Klubowych rozgrywek CAF (Liga Mistrzów CAF, Puchar Konfederacji CAF, Super Puchar CAF)
  • Turniejów młodzieżowych (Puchar Narodów Afryki U-23, U-20 i U-17).
  • Kobiecego Pucharu Narodów Afryki,
  • Pucharu Narodów Afryki w Futsalu.

Informacje o działalności Total w Afryce
Total, obecny w Afryce od ponad 80 lat i będący czołowym afrykańskim koncernem paliwowym, wspiera przejście kontynentu nad energię odnawialną. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą energii, zatrudniając 10 000 osób w 44 krajach. Afryka reprezentuje 30 proc. produkcji ropy i gazu firmy Total. Grupa obsługuje około 2 milionów klientów dziennie na 4200 stacjach benzynowych, a jej spółka SunPower produkuje energię słoneczną w dwóch elektrowniach w Republice Południowej Afryki. Total wdraża też w Afryce nowatorskie rozwiązania, takie jak lampy solarne Awango by Total (dotychczas z programu tego skorzystało 6 milionów osób), które zapewniają dostęp do energii elektrycznej, przelewów pieniędzy i płatności mobilnych w erze technologii cyfrowej. Firma prowadzi także akcje charytatywne i działania na rzecz społeczności wspierając lokalny rozwój gospodarczy, zatrudnienie, zdrowie publiczne i edukację na kontynencie.

* * * * *

Informacje o CAF
Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAF) to pozarządowa organizacja międzynarodowa i organ zarządzający piłką nożną w Afryce. Obecnie CAF organizuje 11 turniejów, w tym Puchar Narodów Afryki (AFCON) i Mistrzostwa Narodów Afryki (CHAN). Konfederacja ma główną siedzibę w Kairze w Egipcie, została założona w 1957 roku i zrzesza 54 krajowe związki piłkarskie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.cafonline.com